Odszedł Henryk Marzec (1939-2020)

25 października 2020 roku, w wieku 81 lat zmarł nagle redaktor Henryk Marzec – dziennikarz i publicysta tygodnika młodzieżowego „Zarzewie”, dzienników: „Sztandaru Młodych”, „Trybuny Robotniczej”, „Sportu” oraz TVP, zwany popularnie w środowisku „Diabeł”.

Urodził się 9 stycznia 1939 roku w Niwce, w Sosnowcu. Przez wiele lat kariery dziennikarstwa sportowego ściśle związany z piłką ręczną. Był inicjatorem powstania miesięcznika o piłce ręcznej „Siódemka”, autorem kilku książek o tematyce sportowej w tym „Piłka ręczna na Śląsku” wydanej w 2004. Przez wiele lat był aktywnym działaczem sportowym, członkiem Zarządu Śląskiego Związku Bokserskiego, Zarządu Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce (1984-1988), Komisji Popularyzacji i Propagandy IHF (Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej-1986-1993), a także Komisji Gier i Dyscypliny Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

W osobie redaktora Henryka Marca dziennikarstwo sportowe utraciło wybitnego znawcę i pasjonata naszej dyscypliny.

Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą św. żałobną, która zostanie odprawiona w czwartek 29 października o godz. 13.00 w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach przy ul. Granicznej, po której nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz przy ul. Francuskiej.


© 2019 Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach. ALL RIGHTS RESERVED