Skip to main content

Co na weekend? #6

Tak jak pisaliśmy ostatnio, rozgrywki ligowe zbliżają się do końca i jest to czas decydujących rozstrzygnięć. W Orlen Superlidze Górnik Zabrze po wygraniu dwóch spotkań z Energą Kalisz awansował do półfinału, gdzie jego rywalem będzie Orlen Wisła Płock. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jak dużym wyzwaniem będzie starcie z aktualnym v-ce mistrzem Polski, który w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zakończył swój udział w gronie 16. czołowych zespołów Europy (Wisła odpadła po dwumeczu z PSG). Kibice jednak wierzą na pewno, że będącego w wysokiej formie Górnika stać na niespodziankę. Pierwsze spotkanie już w ten poniedziałek o 18:00 w Zabrzu (Transmisja w Polsat Sport Extra)

Piłkarki ręczne SPR Sośnicy Gliwicę w niedzielę o 17:00 w hali przy Sikorskiego będą się starały przedłużyć nadzieje na utrzymanie w Lidze Centralnej Kobiet. Warunkiem koniecznym jest pokonanie przyjezdnych z Radomia, które aktualnie zajmują 5. pozycję.

W sobotę o 17:00 w Piekarach Śląskich Olimpia Medex podejmie zespół z Ciechanowa w ramach Ligi Centralnej Mężczyzn. Dla miejscowych będzie to doskonała okazja do poprawy swojego miejsca w tabeli, ponieważ w przypadku zwycięstwa w regulaminowym czasie gry wyprzedzą zespół gości. Olimpia obecnie zajmuje 10. lokatę wśród 15. zespołów na tym szczeblu.

W pierwszej lidze mężczyzn, tak samo jak w Ligach Centralnych Kobiet i Mężczyzn, do końca pozostały jeszcze 4 kolejki. W sobotę o godzinie 15:00 swój mecz rozegrają szczypiorniści SPR Górnika Zabrze a ich przeciwnikiem będzie Wisła Sandomierz a więc na tę chwilę jedyna drużyna, którą Zabrzanie wyprzedzają w tabeli. W niedzielę o 17:00 natomiast, przy Blanowskiej 40 w Zawierciu gospodarze czyli Viret CMC (5. pozycja) zmierzą się z zespołem z Chrzanowa; aktualnym liderem rozgrywek.

W weekend odbędą się również 2 spotkania na szczeblu drugiej ligi mężczyzn. W sobotę o 18:00 Rokitnica Zabrze przy ul. Szafarczyka podejmie ASPR Zawadzkie a równolegle swój pojedynek stoczy SPR Grunwald Ruda Śląska, który będzie rywalizować z AGH II Kraków. Warto nadmienić, że to ostatnia kolejka w grupie IV (Rokitnica ma jeszcze jeden zaległy mecz) i będzie ona szczególnie istotna dla Grunwaldu, który chce obronić pozycję v-ce lidera drugiej ligi.