Skip to main content

Co na weekend? #4

Święta, święta i po świętach…Wracamy do gry!

Powolnym krokiem zbliżamy się do końca rozgrywek ligowych! W Superlidze Mężczyzn rozpoczyna się faza play-off, w której o medale powalczy drużyna Górnika Zabrze. Swój pierwszy mecz w 1/8 zagrają oni w poniedziałek o godzinie 18:00 w Kaliszu, podejmując tamtejszą Energę MKS. Rewanż w kolejny poniedziałek (tj.15.04) już na hali Pogoni. Przypomnijmy, że rozgrywki w tej fazie są toczone do dwóch zwycięstw.

W sobotę 6 kwietnia dzień swoim starciem rozpoczyna pierwszoligowy zespół Górnika Zabrze, który podejmie AZS UMCS Lublin o godz. 14:00. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli na dość odległych pozycjach (odpowiednio 9. i 10. miejsce)  i z pewnością będą chciały je poprawić. Możemy zatem liczyć na emocjonujący mecz.  Następnie o godz. 16:30 w II lidze kobiet rozpoczyna się spotkanie LKS Orzeł Łękawica z MKS Start Michałkowice. Pól godziny późnej w lidze centralnej mężczyzn na hali piekarskiej Olimpii swój bój rozpoczna MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie z Sandrą Spa Pogoń Szczecin, która ma zdecydowaną przewagą punktową nad śląskim klubem, jednak Olimpia nie raz już udowadniała, że na swoim terenie może wygrać z każdym. W  II lidze mężczyzn o godz. 18:00 UKS 31 Rokitnica Zabrze zmierzy się z MOSiR Bochnia, która jest tylko o oczko wyżej w tabeli, zatem jest o co powalczyć.  Godzinę później w tej samej lidze ostatni mecz tego dnia rozpoczyna SPR Grunwald Ruda Śląska, który podejmie SUMKS Jedynka Myślenice.

Niedzielny poranek 7 kwietnia rozpoczynamy meczami II ligi kobiet w śląskim stylu.  O godz. 10:00 zagra SPR Pogoń 1945 Zabrze z KS Bystra, następnie o godz. 15:00 Start II Pietrowice Wielkie zawalczy z KPR Ruch II Chorzów. W II lidze mężczyzn o godz. 16:00 MKS WiRy Siódemka Mysłowice w hali prze Bończyka gościć będzie  AZS AGH II Kraków.

Na deser w niedzielę Biało-Czerwone podejmą o godzinie 18:00 reprezentację Kosowa. W przypadku obronienia 7-bramkowej zaliczki z Prisztyny nasza kadra awansuje na Mistrzostwa Europy 2024. Transmisję będzie można oglądać w TVP SPORT.