Skip to main content

To były wspaniałe emocje - podziękowania dla Górnika Zabrze za świetny występ w Lidze Europejskiej

W ostatnią niedzielę, przy okazji wygranego przez Górnik Zabrze spotkania 25. kolejki Orlen Superligi przeciwko Piotrkowianinowi, miała miejsce mała ceremonia. Śląski Związek Piłki Ręcznej reprezentowany prezesa Marcina Zubka oraz wiceprezesa Grzegorza Schiwona postanowił uhonorować znakomitą postawę zabrzańskiej drużyny w Lidze Europejskiej. Pamiątkową tablicę odebrał prezes Górnika Zabrze Pan Bogdan Kmiecik.

Przypomnijmy, że Górnik jako brązowy medalista poprzedniego sezonu, uzyskał prawo do reprezentowania polskiej piłki ręcznej na arenie międzynarodowej w rozgrywkach Ligi Europejskiej, które prestiżem ustępują jedynie Lidze Mistrzów. Oznaczało to podjęcie rywalizacji z czołowymi drużynami najlepszych lig w Europie.

Drużyna z Górnego Śląska trafiła do grupy z 6. zespołem poprzedniego sezonu niemieckiej Bundesligi TSV Hannover-Burgdorf, wicemistrzem Szwajcarii HC Kriens-Luzern oraz mistrzem Grecji AEK Ateny. Trzy zwycięstwa, remis oraz dwie porażki pozwoliły Zabrzanom na awans do dalszej fazy z drugiego miejsca.

Tam poprzeczka powędrowała jeszcze wyżej, ponieważ Górnik musiał zmierzyć się z drużynami kojarzonymi raczej z Ligą Mistrzów, jak HBC Nantes (brązowy medalista poprzedniego sezonu we Francji) oraz Rhein-Neckar Löwen (5. pozycja w ubiegłorocznej Bundeslidze). Wszystkie starcia okazały się być bardzo emocjonujące a kibice na długo zapamiętają wspaniały triumf 29:26 przeciwko niemieckim Lwom.

Na tej fazie zakończyła się dla Ślązaków tegoroczna pucharowa przygoda, która pokazała przede wszystkim, że Górnika stać na rywalizację z uznanymi europejskimi markami. Serdecznie gratulujemy i liczymy, że Zabrzanie nie powiedzieli jeszcze w rozgrywkach międzynarodowych ostatniego słowa!