Skip to main content

Co na weekend? #3

Przed nami kolejny weekend, podczas którego kibice piłki ręcznej nie powinni się nudzić!

Zacznijmy od organizowanego przez MKS Olimpię Medex Piekary Śląskie II Festiwalu Piłki Ręcznej Silesia Cup, który można oglądać zarówno w sobotę jak i w niedzielę w godzinach 9:00 - 15:00 w hali przy Jerzego Ziętka 60 w Piekarach. Więcej informacji można znaleźć tutaj -> II Festiwal Piłki Ręcznej Silesia Cup

Ponadto zachęcamy do śledzenia poczynań naszych zespołów juniorki i juniora młodszego. Przypomnijmy, że wśród kobiet jesteśmy w tym roku reprezentowani przez:

  • KPR Lubliniec
  • SPR Grunwald Ruda Śląska
  • SPR Pogoń 1945 Zabrze
  • UKS Start Pietrowice Wielkie

a wśród mężczyzn:

  • SPR Górnik Zabrze
  • SPR Górnik II Zabrze

wyniki są na bieżąco dostępne w relacjach na naszych kanałach społecznościowych Facebook oraz Instagram. W niedzielę natomiast będziemy prezentować ogólne podsumowanie wszystkich wyników osiągniętych przez nasze zespoły.

Ligowych emocji również nie zabraknie...

W sobotę (23 marca)

Na początek starcie w pierwszej Lidze Mężczyzn grupa D, gdzie o 15:00 SPR Górnik Zabrze (pozycja 9.) zmierzy się ze zdecydowanym liderem rozgrywek z Chrzanowa. O 16:00 kibice będą mogli wybrać 2 mecze II Ligi Kobiet; MKS Start Michałkowice podejmie KTS KS Dąbrowę (lokaty 7. oraz 8.) natomiast KS Bystra (6.) będzie gościć drużynę z Pawonkowa (9.) 

O 17:00 w Chorzowie w ramach 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet nieprzerwanie zajmujący pozycję lidera KPR rozegra spotkanie przeciwko zajmującym 7. pozycję zawodniczkom z Legnicy. O 18:00 będzie można powrócić jeszcze na II ligowe parkiety, gdy podbeskidzki LKS Orzeł Łękawica zawalczy z SPR Pogonią 1945 Zabrze. Obie drużyny znajdują się na przeciwnych biegunach w ligowej tabeli lecz liczne przykłady, nawet w ostatnim czasie pokazują, że nie należy w takich sytuacja ferować wyroków przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Na deser wieczorem o 19:00 2 spotkania Lig Centralnych. W Żorach miejscowy MTS, jako v-ce lider, podejmie wymagającego rywala z Kielc (4. pozycja), natomiast w Piekarach Śląskich Olimpia "Medex" (9.) spróbuje sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Padwie Zamość, która stara się gonić w tabeli głównego kandydata do awansu do Superligi, czyli drużynę Śląska Wrocław. W Piekarach będzie to idealna okazja, żeby po emocjach związanych z Silesia Cup zobaczyć szczypiorniaka w wydaniu seniorskim!

W niedzielę (24 marca)

Na fanów czeka tylko jedno spotkanie ale za to w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, czyli w Orlen Superlidze Mężczyzn. W przedostatniej serii fazy zasadniczej, broniący 3. pozycji Górnik Zabrze podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, który ciągle walczy o dostanie się do finałowej ósemki.