Skip to main content

Co na weekend? #2

W ten weekend zdecydowanie warto śledzić poczynania naszych młodzieżowych kadr. Chłopcy rozpoczęli wczoraj od wspaniałego zwycięstwa nad województwem Lubelskim a już za chwilę do gry wkraczają dziewczęta, które podejmą reprezentację z Podlasia. Mocno wierzymy, że obie kadry pod wodzą duetów trenerskich Krystyny Wasiuk i Anny Samol oraz Jakuba Mauera i Tymoteusza Milewskiego awansują do finałów, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja w Karpaczu oraz Dzierżonowie! Transmisję meczów z Kuźni Raciborskiej można śledzić na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/@slaskareczna

W sobotę (16 marca) ligowe starcia rozpoczną się o 15:00 od meczu I ligi kobiet, w którym SPR Grunwald Ruda Śląska zmierzy się z drużyną ze Świebodzic. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli więc możemy liczyć na wyrównane spotkanie. Kwadrans później w hali zabrzańskiej Pogoni nastąpi pierwszy gwizdek spotkania I ligi mężczyzn gdzie SPR Górnik Zabrze podejmie gości z Przeworska (4 miejsce w tabeli). Zajmujący 9. pozycję Zabrzanie nie będą faworytami tego pojedynku ale od czego w końcu są niespodzianki! 

Późniejszym popołudniem sympatycy szczypiorniaka mogą się natomiast wybrać na na 2 spotkania na szczeblu II ligi mężczyzn. O 17:00 na Bończyka w Mysłowicach miejscowa WiRy Siódemka, znajdująca się aktualnie na miejscu 6. a więc w samym środku tabeli, rozegra mecz przeciwko SUMKS Jedynce Myslenice (9. pozycja). O 18:00, jak tylko z parkietu zostaną usunięte ślady walki z meczu kobiet, na boisko wybiegną zawodnicy Grunwaldu Ruda Śląska wraz z gośćmi z Zawadzkiego. Starcie V-ce lidera z 4. drużyną zapowiada się naprawdę interesująco!

W niedzielę (17 marca) to czas następnego śląskiego klasyku w Lidze Centralnej Kobiet. O 17:00 SPR Sośnicę Gliwice, po zeszłotygodniowej potyczce z zawodniczkami z Chorzowa, czeka teraz kolejne derbowe starcie z faworyzowanym MTS Żory. Gospodynie na swoim profilu zapowiadają ostrą walkę a my tylko możemy liczyć, że hala przy Sikorskiego 130 w Gliwicach zapełni się kibicami obu drużyn! Wcześniej, bo o 15:00, w II lidze kobiet piłkarki ręczne z Pietrowic zmierzą się ze szczypiornistkami z Bystrej. Mecz odbędzie się w Rudniku przy ul. Słonecznej 1.

Dodajmy jeszcze, że o 11 w Szczyrku odbędzie się rewanżowe spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski juniorów z Austrią. Wczorajszy mecz zakończył się porażką 30 do 34.