Skip to main content

Przed nami najważniejsze ligowe starcia sezonu!

To będzie gorący weekend na Śląsku!

I nie mówimy tutaj tylko o coraz lepszej pogodzie za oknami ale o najważniejszych rozstrzygnięciach, które niebawem zapadną w rozgrywkach ligowych. Niezmiernie się cieszymy, że wśród ich głównych aktorów znajdują się Śląskie drużyny.

W sobotę o 15:00 Górnik Zabrze podejmie Chrobrego Głogów w pierwszym meczu o brązowy medal Orlen Superligi Mężczyzn w sezonie 2024. Pierwsze spotkanie Górnik rozegra na wyjeździe a jego transmisję będzie można oglądać na Polsat Sport 2. Rewanż tydzień później w Zabrzu w sobotę o 20:00. Przypomnijmy, że zespoły grają do dwóch zwycięstw - w przypadku konieczności rozgrywania trzeciego meczu odbędzie się on również w Zabrzu w terminie 29-30.05.

Również w sobotę walkę w barażach o prawo gry w Orlen Superlidze Kobiet w przyszłym sezonie rozpoczną szczypiornistki MTS Żory. O 19:00 przy Folwareckiej 10 zmierzą się one z 9. drużyną Superligi w tym sezonie czyli AWS Energą Szczypiorno Kalisz. Rewanż będzie miał miejsce w środę 22.05 w Kaliszu o godzinie 18:00. W tym przypadku rozstrzygnięcie poznamy już po dwóch spotkaniach!

Kibiców obu drużyn zachęcamy do gorącego dopingu!