Skip to main content

Zgoda w blasku srebra

Szczypiornistki Zgody Ruda Śląska wywalczyły tytuł Wicemistrza Polski Juniorek Młodszych. W turnieju finałowym Zgoda pokonała w półfinale MKS Victoria Świebodzice 30:27 (16:11), natomiast w finale uległa MKS PR Gniezno 24:30 (9:15).

Srebrne medalistki wystąpiły w składzie: Justyna Gontarek, Natalia Woźniakowska, Natalia Kondas, Dominika Madej, Maja Tukaj, Oliwia Szewczyk, Emilia Szymańska, Oliwia Dera, Emilia Gozdecka, Judyta Opiłka, Aleksandra Macioł, Magdalena Nocoń, Wiktoria Kot. Trenerzy: Józef Szmatłoch i Adam Michalski.

Tuż za podium uplasował się drugi nasz zespół SPR Pogoń 1945 II Zabrze, który w meczu półfinałowym nie sprostał MKS PR Gniezno 18:23 (12:11), a w meczu o III lokatę uległ MKS Victoria Świebodzice 27:34 (10:16).