Odszedł Sylwester Hauffe

W dniu 24 Listopada 2021 w 92 roku życia pożegnał nas Sylwester Hauffe - Inżynier, Społecznik, Zawodnik Polskiej Reprezentacji Piłki Ręcznej, Wspaniały Mąż, Ojciec i Serdeczny Przyjaciel pełen empatii do ostatnich dni swojego pracowitego życia.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 29 listopada 2021 o godz. 11:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach (ul. Powstańców). Po mszy nastąpi odprowadzenie zwłok na pobliski cmentarz przy ul. Sienkiewicza.

Sylwester Hauffe urodził się 31 grudnia 1929 roku i otrzymał imię swojego patrona. Większość życia mieszkał w Katowicach, gdzie w 1949 roku ukończył Liceum im. A. Mickiewicza. Tu zaczęła się Jego kariera sportowa – w reprezentacji szkoły w koszykówce a ostatecznie w piłce ręcznej, która stała się Jego pasją życia pozazawodowego.

Po studiach na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej podjął pracę w Biurach Projektów Górniczych, specjalizując się w projektowaniu konstrukcji dla potrzeb budowy kopalni. Wysokie umiejętności zawodowe spowodowały, że takie prace prowadził również w Niemczech w zagranicznych biurach budowlanych.

Ze sportem akademickim związał się w 1948 roku w AZS Katowice, wchodząc do drużyny 11-osobowej piłki ręcznej, bardzo wtedy popularnej. To był początek jego udanej kariery sportowej, bowiem bardzo szybko awansował do składu reprezentacji Polski i był jej niezastąpionym zawodnikiem obrony. Karierę zakończył gdy 11-osobowa piłka ręczna kończyła swój żywot, zastępowana w coraz większym stopniu tzw. „7-ką”.

Swoimi umiejętnościami sportowymi dzielił się również jako trener żeńskiej drużyny piłki ręcznej AZS-u także opiekując się tzw. grupami młodzieży sportowej.

Uznaniem dla Jego aktywności są wyróżnienia m. innymi „Zasłużony dla Polskiego Związku Piłki Ręcznej oraz dla Akademickiego Związku Sportowego”.

Ostatnie lata swojego sportowego zainteresowania spędzał w gronie społeczności Klubu Seniorów AZS.

Żegnamy Cię w Twojej drodze do Panteonu Polskiego Sportu.

Cześć Twojej Pamięci.


© 2019 Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach. ALL RIGHTS RESERVED