Przejdź do głównej treści

Pogoń z brązem

Za nami turniej Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Z mazowieckich Marek z brązowymi
medalami wraca zespół SPR Pogoń 1945 Zabrze, który po półfinałowej porażce z MONDI – Bukowsko
Dopiewskim KPR 27:27 (14:17) karne 2:4, w meczu o III miejsce zwyciężył Koronę Handball Kielce
29:27 (14:13).
Skład SPR Pogoń 1945 Zabrze: Marcelina Palmowska, Marta Siejok, Antonina Wrzyciel, Marta Mosór,
Zofia Zubel, Nina Moroń, Zuzanna Gamoń, Marlena Borodajko, Martyna Sikorska, Agata Jeruszka,
Sandra Szramowska, Nadia Zdebska, Marzena Gwóźdź, Aleksandra Bałazy, Zuzanna Gozdecka, Natalia
Pawelec. Kadra szkoleniowa: Adam Ogórek (I trener), Michał Kmieć, Bartłomiej Bober.
W meczu o złoty medal MONDI – Bukowsko Dopiewski KPR pokonał Agrykolę Warszawa 26:25
(13:12).
W najlepszej siódemce turnieju znalazły się Marcelina Palmowska – wybrana najlepszą bramkarką i
Martyna Sikorska najlepsza prawa rozgrywająca i jednocześnie najskuteczniejsza zawodniczka Final
Four.